Zdążyć przed Panem Bogiem - problematyka
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Z kolei ojciec Mietka Dąba w obliczu tragicznych wydarzeń, jakie stały się jego udziałem, nabrał przekonania, że Boga nie ma, a jeżeli nawet jest – „to po ICH stronie”.

strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 - 


  Dowiedz się więcej
1  Marek Edelman – biografia
2  Choroba głodowa – śmierć z głodu widziana oczami lekarza
3  Zdążyć przed Panem Bogiem - streszczenie w pigułceKomentarze
artykuł / utwór: Zdążyć przed Panem Bogiem - problematyka


 • Na maturze właściwej 2009 będzie trzeba zanalizować tekst Hanny Krall ,,Zdążyć przed Panem Bogiem'' i w kontekście całego utworu porównać dwie perspektywy czasowe(Wydarzenia w czasie wojny i współczesność),
  Szef ()

 • opracowanie jest super i jest w nim wszystko o czym pisali inni uzytkownicy-ze nie ma tego, czy tamtego. otoz jest wszystko, tylko trzeba DOKLADNIE przeczytac {at} gratuluje, wspaniala stronka! polecam wszystkim!
  Sandra (sannat {at} neostrada.pl)

 • Maturka pojutrze. Ustna. Mam to w bibliografii. Podoba mi sie to opracowanie. Co prawda nie jest chyba do konca pelne, ale powinno wystraczyc. W koncu przez 15 minut musze powiedziec duzo o reportazu i o 2 ksiazkach. Zycze powodzenia wszystkim na maturze i tego, aby nie zabierali sie na powaznie za prezentacje o godzinie 00:00 2 dni przed matura.
  Planet ()

 • Ja również uważam że streszczenia i opracowania są ok, denerwują mnie tylko ludzie, którzy komentując, wytykają wszystkim, że nie czytają książek :/ Każdy wchodzi tutaj z własnych powodów i nikomu nic do tego. Więc dajcie sobie ludzie spokój, Ty wchodzisz żeby pogłębić swoją wiedzę, ja wchodze żeby nie dostać gały - a serwis jest dla nas wszystkich. Miło, że niektórzy rozumieją idee wystawiania komentarzy i dają dodatkowo cenne wskazówki, na co warto jeszcze zwrócić uwagę ;)
  m ()

 • A ja czytałam książkę i teraz dla przypomnienia zajrzałam na tą stronkę - faktycznie brakuje kilku drobiazgów, ale jak się najpierw książkę przeczyta to naprawdę wiele rzeczy się utrwala i dzięki temu opracowaniu można zrozumieć wiele (jak dla mnie) niejasności, np. kto kiedy mówi o czym i po co :/ bo pomieszane to wszystko strasznie i się nie mogłam zorientować, ale teraz już wiem xD
  Adrianna ()

 • stronka swietna bazowalam na niej cale technikum i zawsze mialam 5 i 4 za znajomosc lektury ale musze przyznac, ze opracownie Hanny Krall jest dosc ubogie...
  marta (martupsia {at} onet.eu)

 • Witam. ja mam za 3 dni prezentaję z polskiego i właśnie ją piszę korzystając z tej stronki. jak dla mnie jest tu wiele potrzebnych rzeczy za co serdecznie dziękuję. wiadomo że wszystkiego nie mozna dostać na tacy ale zawsze nas to jakoś nakierunkuje. pozdrawiam maturzystów 2007.
  Jarek (jaroslawkutzner {at} wp.pl)

 • Opracowanie jest niestety dosyć krótkie, brak np. ważnej informacji dotyczącej postawy Edelmana. Jego sprzeciwu wobec ubarwiania wypowiedzi, czy tworzenia z niego bohatera.
  Ramoneska (ramoneska {at} gmail.com)

 • Opracowanie jest niestety dosyć krótkie, brak np. ważnej informacji dotyczącej postawy Edelmana. Jego sprzeciwu wobec ubarwiania wypowiedzi, czy tworzenia z niego bohatera.
  Ramoneska (ramoneska {at} gmail.com)

Tagi:
Hanna Krall - Zdążyć przed Panem Bogiem - Zdążyć przed Panem Bogiem - Hanna Krall - Marek Edelman - Edelman -